English|العربية
چهارشنبه ٠٧ مهر ١٤٠٠
صفحه اصلي|تماس با ما|درباره ما|نظرات و پيشنهادات|نقشه سايت
 
 
 
نام :   
ایمیل :   
 
نظرسنجی
تاچه اندازه اطلاعات سايت براي شما مفيد بوده است؟

خيلي زياد
زياد
متوسط
كم

نمایشگاه بين المللي کتاب لندن

 نمایشگاه کتاب لندن

نام نمایشگاه: لندن

 

كشور: انگليس

شهر: لندن

تاریخ برگزاری: 14-16April 2015

سایت: www.londonbookfair.co.uk 

 

           نمایشگاه کتاب لندن یک نمایشگاه تجاری نشر کتاب است که همه ساله در ماه مارس و در شهر «لندن» برگزار می­شود. این نمایشگاه، گرچه به بزرگی نمایشگاه فرانکفورت نیست اما در سال­های اخیر از لحاظ اهمیت و اندازه رشد بسیاری داشته و در حال حاضر 23 هزار ناشر، فروشنده کتاب، بنگاه ادبی،‌کتابخانه­دار و اصحاب­رسانه از بیش از 100 کشور در آن حضور می‌یابند.

 ناشران با هدف معرفی و عرضه عنوان­های آینده خود و فروش حق فرعی فروش و حق ترجمه کتاب­ها و دیگر نشریات خود به لندن می‌آیند. نمایشگاه کتاب لندن در مقایسه با نمایشگاه کتاب فرانکفورت از اهمیت کمتری در خارج از مرزهای کشور خود برخوردار است.

 

  • محل برگزاری نمایشگاه

 

          این نمایشگاه تا پیش از سال 2006 در مرکز نمایشگاه «المپیا» برگزار می­شد، اما در سال 2006 به مرکز نمایشگاه اکسل (Excel) در «داکلند لندن» منتقل شد. به دنبال واکنش­های نه چندان خوب شرکت کنندگان به مکان جدید، نمایشگاه در سال 2007 به غرب لندن بازگشت. نمایشگاه سال 2008 نیز در مرکز نمایشگاه «اولزکورت» برگزار شد. نمایشگاه کتاب لندن پایگاه اصلی جامعه نشر جهانی برای کتاب فروشان، ناشران و کتابخانه­داران سراسر جهان در فصل بهار محسوب می­شود.

 

 

  • جدیدترین آمار مقایسه‌ای مالکیت بر کتاب‌های چاپی و الکترونیکی

 

          ساکنان بریتانیا روزانه چند دقیقه کتاب می‌خوانند و چند عنوان کتاب در کتابخانه خود نگه می‌دارند؟

 84 درصد از جوانان مقیم بریتانیا (انگلیسی و غیر انگلیسی) در قفسه‌های کتابخانه خود بیش از 86 عنوان کتاب چاپی سنتی دارند و مردم همچنان علاقه‌مند به خواندن کتاب در هر دو شکل سُنّتی و دیجیتال بوده و به‌طور متوسط روزانه 20 دقیقه کتاب (سنتی یا دیجیتال) می‌خوانند.

به نقل از روزنامه «گاردین» آمار جدید نشان می‌دهد خوانندگان همچنان به کتاب‌های چاپی وفادار بوده و انگیزه برای جمع‌آوری کتاب‌های چاپی را در برابر کتاب‌های الکترونیکی/ e-book از دست نداده‌اند.

در آمار منتشره از سوی موسسه تحقیقاتی
ofcom گروه سنی 55 الی 64 سال به‌طور متوسط 118 کتاب در قفسه‌های کتابخانه‌ای خود دارند و این در حالی است که گروه سنی 16 الی 24 سال فقط 12 کتاب دارند. در حالت مقایسه‌ای نیز ساکنان بریتانیا که 86 جلدکتاب چاپی در کتابخانه خوددارند، به‌طور متوسط 19 کتاب دیجیتال/ebook در اختیار داشته و مالکیت آن رادارند.

البته در مقایسه با سال 2005 که ساکنان این کشور 89 کتاب چاپی در ملکیت خود داشته‌اند، اندکی کاهش را مشاهده می‌کنیم. از طرف دیگر 93 درصد از جوانان انگلیسی کتاب چاپی و سنتی در کتابخانه خوددارند.

بیشترین کتب دیجیتال را گروه سنی 45 الی 54 سال با مالکیت متوسط 22 کتاب دارند و این در حالی است که گروه سنی 16 الی 24 سال‌با 12 کتاب دیجیتال کمترین مالکیت را در اختیاردارند.

 

نمایشگاه کتاب لندن (چهل و یکمین دوره آن از 16 تا 18 آوریل، 28 نت 30 فروردین 91 و برگزار شد.) این نمایشگاه به عنوان مهمترین نمایشگاه کتاب بهاره اروپا و بزرگترین رویداد صنعت نشر بریتانیا امسال میزبان بیش از 23 هزار شخصیت حرفه‌ای در عرصه نشر بود که بیش از 100 کشور جهان راهی این نمایشگاه شدند. در سال 2012در این نمایشگاه، بازار کتاب کشور چین مرکز توجه قرار داشت.

 

  • تاریخچه تشکیل نمایشگاه کتاب لندن

           این نمایشگاه در سال ۱۹۷۱ توسط «کلیو بینگلی» و «لیونل لونتال» پایه‌ریزی شد. در حال حاضر این نمایشگاه یکی از رویدادهای اثرگذار صنعت نشر در سطح دنیا می‌باشد و سالانه بیش از ۲۵،۰۰۰ ناشر، کتابفروش، عوال خرید کتاب‌خانه‌ها، مؤلفین و مترجمین از ۱۰۰ کشور دنیا در آن حضور می‌یابند. در کنار نمایشگاه، سمینارها و جلسات تخصصی مرتبط با نشر نیز بر‌گزار می‌گردد.

نمایشگاه کتاب لندن از نظر حجم و اندازه­ی محصولات ارائه‌شده، پس از نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت دومین نمایشگاه مهم جهان محسوب می‌شود چنانچه «قبله­ی ناشران، کتابفروشان، عوامل خرید کتاب‌خانه‌ها، مؤلفین و مترجمین اروپا لقب گرفته است».


در سال­های اخیر بخش ویژه­ای در نمایشگاه لندن به بخش چندرسانه­ای اختصاص پیداکرده است.
 
فعالان عرصه کتاب معتقدند با فناوری های جدید، چندرسانه­ای­ها حضور پررنگی در صنعت کتاب دارند و باید از امکانات آنها برای رشد صنعت نشر و کتاب بهره گرفت.

 

 

  • نایاب ترین کتاب­ها در نمایشگاه بین­المللی کتاب­های عتیقه لندن
 

اول تا سوم خرداد 1393 نمایشگاه بین­المللی کتاب­های عتیقه و نایاب در لندن برگزار  شد.

 

           به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) المپیای لندن میزبان پنجاه و هفتمین نمایشگاه کتاب­های عتیقه است که به همت انجمن کتاب فروشان عتیقه ABA با همکاری لیگ بین­المللی فروشندگان کتاب­های عتیقه ILAB طی سه روز برگزار خواهد شد.

عاشقان کتاب­های نایاب و مجموعه داران بیش از 180 معامله‌گر حرفه­ای را ملاقات خواهند کرد و هزاران کتاب نایاب، تاریخی و منحصربفرد را خرید و فروش خواهند کرد. از اولین ویراست تا تک ترین نسخه­ها را در این بازار می توان یافت و معامله کرد.

در مرکز نمایشگاه بخشی بنام LIVE وجود دارد که کارشناسان کتاب­های تاریخی و عتیقه به سوالات بازدید کنندگان پاسخ داده و در خرید کتاب­های نایاب، کمک خواهند کرد.

کتاب­های نایاب، عکس­های کم نظیر و تک، دست نوشته­ها، طومارهای تاریخی و نایاب، اولین نسخه از کتاب­هایی که تاکنون اسم شان را شنیده­اید؛ در نمایشگاه برای بازدید و خرید عرضه می­شود.

 

آثار عرضه شده از 10 الی نیم میلیون پوند قیمت دارند.

 اولین نسخه بی عیب و نقص از کتاب «دیوید کاپرفیلد» نوشته «چارلز دیکنز» یکی از نایاب­ترین کتاب­های عرضه شده امسال است که امضای «الیوت» روی آن نقش بسته است. آلبوم عکس «آلفرد هیچکاک» 23 ساله در کنار «آلما»، زنی که بعداً همسرش شد، برای اولین بار در این نمایشگاه عرضه خواهد شد.

امسال بخش ویژه کودکان نیز دایر بوده و به بچه ها روش جلد کردن کتاب به سبک قدیمی را آموزش دیدند.

 

 عوامل حاشیه­ای نمایشگاه

           آتشفشان ايسلند در كار نمایشگاه بین‌المللی کتاب لندن اخلال كرد

تعدادی از ناشران رسمی کتاب، از حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب لندن منصرف شدند. این تصمیم در پی لغو پروازهای فرودگاه‌های مهم اروپا در پی آتشفشان‌های ايسلند گرفته شد./

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از «هرالد آنلاین»، برخي از مجری‌های اصلی نمایشگاه بین‌المللی کتاب لندن نتوانستند در این نمایشگاه حضور داشته باشند. 

طبق برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده نمایشگاه بین‌المللی کتاب لندن به عنوان مجالی برای برقراری معاملات فرهنگی در سطح بین‌المللی، بايد تا روز دوشنبه با حضور هزاران ناشر و بازدید کننده از سرتاسر جهان آغاز به کار کند. اما هواپیمایی انگلیس پرواز بر فراز این کشور را تا صبح شنبه قدغن کرد.

 

 

 
جستجوی پیشرفته   جستجوی وب
 
 

 

 
توسعه همکاری‌های علمی ـ دانشگاهی ایران و روسیه در زمینه ترجمه و نشر
مجموعه شاهکارهای ادب فارسی به زبان چيني در پکن رونمايي مي‌شود
رونمایی از کتاب «اقلیم خاطرات» در نخجوان
پروژه انتشار «دایره المعارف اسلامی» به زبان روسی آغاز شد
 
 
 بازدید این صفحه : 5597
 بازدید امروز : 317
 کل بازدید : 12916943
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 2.5161
 
 
Copyright © 2010 C.O.T.P. All rights reserved. مركز سامان دهي ترجمه و نشر معارف اسلامي و علوم انساني